Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 1.06.2012

Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów

W celu zapewnienia poczucia bezpieczeństwa turystom zagranicznym odwiedzającym Polskę, od 15 maja działa „”, który ma zagwarantować dostęp do właściwego zakresu informacji i pomocy w nagłych sytuacjach.

Linia jest obsługiwana w trzech językach: angielskim, niemieckim i rosyjskim, a od dziś i na czas Mistrzostw Euro 2012 dodatkowo włoskim i hiszpańskim.

Przypominamy że od 15 maja do 30 września 2012r. w godz. od 10.00 do 22.00 działa telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych , którzy odwiedzą nasz kraj.

Pod specjalnymi numerami infolinii: 0 800 200 300 (bezpłatny – do obsługi połączeń z sieci stacjonarnych) i 0 608 599 999 (płatny – obsługuje połączenia z sieci komórkowych) operatorzy w trzech językach: angielskim, niemieckim i rosyjskim, doradzają turystom, którzy oczekują pomocy ze strony służb publicznych, a w razie potrzeby kontaktują ich bezpośrednio z policją, czy pogotowiem ratunkowym.

Dodatkowo od 1 czerwca oraz w trakcie trwania rozgrywek UEFA EURO 2012 wprowadzone zostaną całodobowe dyżury operatorów „Telefonu Bezpieczeństwa”, a zgłoszenia będą przyjmowane dodatkowo w językach: hiszpańskim i włoskim.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>