Wejherowo: Napadł z śrubokrętem na totolotka | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 22.04.2013

Wejherowo: Napadł z śrubokrętem na totolotka

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie w ciągu niespełna 3 godzin zatrzymali sprawcę napadu na punkt totlotka w Wejherowie. 28-latek ostatnie dni spędził w policyjnym areszcie. Sąd wobec sprawcy rozboju zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

Napadł z śrubokrętem na totolotka

Do napadu doszło w miniony piątek po godzinie 17:00 w punkcie totolotka w Wejherowie. Zamaskowany sprawca wszedł do punktu następnie zagroził pracownikowi śrubokrętem, żądając wydania pieniędzy z kasy.

Po otrzymaniu pieniędzy uciekł z budynku. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, ustalili świadków zdarzenia, zabezpieczyli ślady oraz sprawdzili pobliski teren i zabezpieczyli okoliczny monitoring.

Mundurowi w trakcie przesłuchań świadków ustalili szczegółowe informacje dotyczące wyglądu sprawcy oraz samochodu, którym się poruszał. Niespełna trzy godziny po rozboju kryminalni z wejherowskiej komendy zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego. Policjanci odzyskali część skradzionych pieniędzy.

Sprawca został już przesłuchany, usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa rozboju. W niedzielę Sąd Rejonowy zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Dziś 28-latek trafił już do Aresztu Śledczego w Wejherowie.

Przypominamy żeby w trakcie napadu nie próbować stawiać oporu, gdyż to może wzmóc agresję napastnika. Osoby, które są świadkami lub ofiarami takiego zdarzenia powinny starać się zapamiętać jak najwięcej szczegółów dotyczących ubioru, zachowania sprawcy i tego co mówi. Duża ilość informacji może przyczynić się do szybkiego zatrzymania sprawcy.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>