Wymieniał stare na nowe. Grozi mu nawet 12 lat więzienia | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 21.03.2013

Wymieniał stare na nowe. Grozi mu nawet 12 lat więzienia

Policjanci z Sopotu wspólnie z pracownikiem ochrony sklepu odzieżowego zatrzymali mieszkańca Gdańska, podejrzanego o oszustwa przy zwrotach ubrań zakupionych w sieci sklepów odzieżowych. Mężczyzna popełnił przestępstwo w warunkach recydywy. Za oszustwo zatrzymanemu 30-latkowi grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Wymieniał stare na nowe. Grozi mu nawet 12 lat więzienia

Wczoraj popołudniu policjanci w jednym z sopockich sklepów odzieżowych zatrzymali 30-letniego mieszkańca Gdańska, który chciał oszukać pracownika sklepu w ten sposób, że wprowadził go w błąd co do rodzaju zwracanego towaru, przedstawiając mu paragon z dnia 7 marca jako dowód zakupu bluzy w sklepie tej samej sieci na terenie Gdańska. Oszust zażądał zwrotu pieniędzy w wysokości 100 złotych za jej zakup, jednocześnie oddając bluzę używaną.

Wymieniał stare na nowe. Grozi mu nawet 12 lat więzienia

Pracownica sklepu szybko zorientowała się, że zwracana bluza nie jest towarem ujętym w paragonie z dnia 7 marca tylko pochodzi z kolekcji wiosenno-letniej z przed dwóch lat.

Wczoraj śledczy przedstawili 30- latkowi zarzut oszustwa. Policjanci ustalili również, że mieszkaniec Gdańska w ten sam sposób oszukiwał pracowników innych sklepów odzieżowych na terenie Trójmiasta. Ponadto 30 latek popełnił przestępstwo w warunkach recydywy, był już karany za to samo przestępstwo w 2012 roku, wtedy usłyszał wyrok w zawieszeniu. W związku z powrotem do przestępstwa 30- latkowi grozi pozbawienia wolności do lat 12.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika