Techne. Wystawa studentów Wydziału Rzeźby ASP w Gdańsku | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 17.12.2012
Sztuka | Autor: Redakcja

Techne. Wystawa studentów Wydziału Rzeźby ASP w Gdańsku

(τέχνη) – z greki sztuka, rzemiosło, kunszt, umiejętność – dziedzina działalność, polegająca na wytwarzaniu zjawisk i przedmiotów nie występujących naturalnie w przyrodzie (sztucznych w znaczeniu: wytworów sztuki).

Tak zdefiniowana techne stanowi zasadniczy składnik cywilizacji i kultury. Pojmowanie sztuki, jako wyszukanej umiejętności sprawnego poruszanie się w obszarze przedstawiania za pomocą określonych technik takich jak ceramika czy odlew w brązie, ale także utrwalania idei w formie makiety czy zapisu cyfrowego legło u podstaw powstania na Wydziale Rzeźby ASP w Gdańsku Katedry specjalizacji w skład, której wchodzą pracownie: Medalierstwa i małych form rzeźbiarskich, Ceramiki, Projektowania i Organizacji Przestrzeni oraz Intermediów.

Powstałe w ramach zajęć w tych pracowniach prace studentów składają się na prezentowaną wystawę. Mamy nadzieje, że różnorodność oryginalnych rozwiązań w powiązaniu z urodą i bogactwem zastosowanych materii zaprezentowane w inspirującej przestrzeni Galerii Strzeleckiej pozwoli unaocznić ogromny potencjał tkwiący w technikach Rzeźby i Intermediów.

Na ekspozycji zaprezentowany jest również dobiegający końca projekt unijny pod nazwą: „Zwiększenie dostępu do edukacji artystycznej poprzez poprawę stanu infrastruktury ASP w Gdańsku”.

Fot. /


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>