Jak uczyć, aby żyć wspólnie? Seminarium i konkurs dla uczniów | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 10.04.2013

„Jak uczyć, aby żyć wspólnie?” Seminarium i konkurs dla uczniów

Centrum Kształcenia Ustawicznego – Ośrodek Kształcenia Ustawicznego Nauczycieli wraz z grupą partnerów z trzech krajów (Czechy, Węgry, Słowacja) będzie organizować międzynarodowe seminarium dla kadry edukacyjnej pt. „Jak uczyć, aby żyć wspólnie?”.

okunSeminarium odbędzie się w Gdańsku w auli Centrum Kształcenia Ustawicznego – Ośrodka Kształcenia Ustawicznego Nauczycieli w dniach 6-8 czerwca 2013 roku.

Głównym celem spotkania jest zwiększenie popularności procesu integracji europejskiej i jego wpływ na kraje Grupy Wyszehradzkiej. Poza tym celem seminarium jest prezentacja wiedzy z metodyki, umiejętności i nowoczesnych materiałów dydaktycznych, które pomogą promować kulturę naszego regionu i rozwijać tożsamość europejską wśród uczniów.

Seminarium jest przeznaczone dla nauczycieli i dyrektorów wszystkich typów szkół, edukatorów i trenerów pracujących z dorosłymi, doradców metodycznych i nauczycieli-konsultantów, kadry akademickiej oraz dla przedstawicieli lokalnych władz związanych z edukacją.

Podczas trzydniowego spotkania zostaną przeprowadzone również warsztaty dla nauczycieli, na których będzie można poznać praktyczne sposoby, jak uczyć o integracji europejskiej.

Seminarium jest współfinansowane przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki.

Konkurs

Częścią projektu i konferencji „Jak uczyć, aby żyć wspólnie?” jest organizowany przez OKUN konkurs plastyczny, kierowany do dzieci i młodzieży z gdańskich szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Szczegółowe informacje i regulamin konkursy znajduje się na stronie projektu. Szkoły zainteresowane udziałem muszą zarejestrować się, wysyłając formularz zgłoszeniowy do dnia 30 kwietnia 2013 na stronie programu

Więcej na stronie OKUN Gdańsk.

VN:F [1.9.22_1171]
OCEŃ ARTYKUŁ
Wynik: 10.0/10 (wszystkich: 3)
"Jak uczyć, aby żyć wspólnie?" Seminarium i konkurs dla uczniów, 10.0 out of 10 based on 3 ratings

Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

Katarzyna Komar

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>