Jak uczyć, aby żyć wspólnie? Seminarium i konkurs dla uczniów | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 10.04.2013

„Jak uczyć, aby żyć wspólnie?” Seminarium i konkurs dla uczniów

Centrum Kształcenia Ustawicznego – Ośrodek Kształcenia Ustawicznego Nauczycieli wraz z grupą partnerów z trzech krajów (Czechy, , Słowacja) będzie organizować międzynarodowe seminarium dla kadry edukacyjnej pt. „Jak uczyć, aby żyć wspólnie?”.

okunSeminarium odbędzie się w Gdańsku w auli Centrum Kształcenia Ustawicznego – Ośrodka Kształcenia Ustawicznego Nauczycieli w dniach 6-8 czerwca 2013 roku.

Głównym celem spotkania jest zwiększenie popularności procesu integracji europejskiej i jego wpływ na kraje Grupy Wyszehradzkiej. Poza tym celem seminarium jest prezentacja wiedzy z metodyki, umiejętności i nowoczesnych materiałów dydaktycznych, które pomogą promować kulturę naszego regionu i rozwijać tożsamość europejską wśród uczniów.

Seminarium jest przeznaczone dla nauczycieli i dyrektorów wszystkich typów szkół, edukatorów i trenerów pracujących z dorosłymi, doradców metodycznych i nauczycieli-konsultantów, kadry akademickiej oraz dla przedstawicieli lokalnych władz związanych z edukacją.

Podczas trzydniowego spotkania zostaną przeprowadzone również warsztaty dla nauczycieli, na których będzie można poznać praktyczne sposoby, jak uczyć o integracji europejskiej.

Seminarium jest współfinansowane przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki.

Konkurs

Częścią projektu i konferencji „Jak uczyć, aby żyć wspólnie?” jest organizowany przez OKUN konkurs plastyczny, kierowany do dzieci i młodzieży z gdańskich szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Szczegółowe informacje i regulamin konkursy znajduje się na stronie projektu. Szkoły zainteresowane udziałem muszą zarejestrować się, wysyłając formularz zgłoszeniowy do dnia 30 kwietnia 2013 na stronie programu

Więcej na stronie OKUN Gdańsk.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>