Afera Amber Gold. SLD chce komisji śledczej i kontroli w Porcie Lotniczym Gdańsk | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 15.08.2012

Afera Amber Gold. SLD chce komisji śledczej i kontroli w Porcie Lotniczym Gdańsk

– Konieczne jest sprawdzenie, czy ws. zawinili ludzie, czy przepisy – mówi Andrzej Różański, wiceszef pomorskiego SLD. – Wyraźnie widać, że coś tu nie działa. Dziś konsumenci instytucji podobnych do nie są należycie chronieni.

Andrzej Różański, wiceszef pomorskiego SLD. (Fot. Gazeta Bałtycka)

Sojusz Lewicy Demokratycznej domaga się powołania sejmowej komisji śledczej do wyjaśnienia afery Amber Gold. Dodatkowo wnioskuje o przeprowadzenie kontroli w gdańskim porcie lotniczym, w którym zatrudniony jest syn premiera, .

Przypomnijmy, Michał Tusk będąc pracownikiem gdańskiego lotniska, jednocześnie pracował dla – linii lotniczych powiązanych z Amber Gold i Marcinem Plichtą, które to linie w naturalny sposób były klientem portu lotniczego w Gdańsku. Dziś w związku z tym mówi się o konflikcie interesów.

SLD wnioskuje do udziałowców Portu Lotniczego Gdańsk o audyt przedsiębiorstwa.

Jesteśmy zaniepokojeni doniesieniami o przekazywaniu informacji o spółce podmiotom zewnętrznym przez pracowników lotniska – mówi Tomasz Bojar-Fijałkowski, rzecznik prasowy pomorskiego SLD. – Wnioskujemy do udziałowców oraz rady nadzorczej lotniska o podjęcie działań kontrolnych. Zaistniała sytuacja podważa także jakość nadzoru trójmiejskich samorządów nad innymi spółkami komunalnymi na równi z nadzorem państwa nad parabankami jakim był Amber Gold.

Tomasz Bojar-Fijałkowski, rzecznik prasowy pomorskiego SLD. (Fot. Gazeta Bałtycka)

W gdańskim porcie lotniczym udziały mają Gdańsk, Sopot i Gdynia a w Radzie Nadzorczej spółki zasiada m.in. Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.

sp. z o.o.

ul. Słowackiego 200, Gdańsk
KRS: 0000075422

Zarząd

Rada Nadzorcza

Sojusz Lewicy Demokratycznej chce również stworzyć projekt ustawy, która będzie chroniła klientów przed działalnością instytucji parabankowych.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

Redakcja

- Gazeta Bałtycka

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. Michał pisze:

    Po co to głupie gadanie panie Różański? „- Konieczne jest sprawdzenie, czy ws. Amber Gold zawinili ludzie, czy przepisy – mówi Andrzej Różański, wiceszef pomorskiego SLD. – Wyraźnie widać, że coś tu nie działa. ”
    Przepisów mamy w bród ale DECYZJE podejmują KONKRETNI LUDZIE.Dlaczego są oni bezkarni? Ten przekręt to nie tylko Plichta vel Stefański!

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>