Chciała zarobić na torebce - policjanci zatrzymali 24-letnią gdańszczankę | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 22.02.2012

Chciała zarobić na torebce

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi 24-letniej gdańszczance, która odnalazła przez właścicielkę skradzionej torebki i w zamian za zwrot jej własności zażądała 130 zł.

W niedzielę wieczorem 2-letnia mieszkanka Słupska zawiadomiła policjantów z Wrzeszcza , że podczas sobotniej dyskoteki w jednym z klubów studenckich, ktoś ukradł jej torebkę, w której miała telefon, dokumenty i . Kilkanaście godzin później przez portal społecznościowy z 2-latką skontaktowała się osoba, która zażądała 130 zł w zamian za zwrot jej torebki. Kobiety umówiły się na spotkanie w poniedziałek po południu przy dworcu PKP Gdańsk Wrzeszcz. 24-letnia mieszkanka Gdańska, która przyszła wymienić torebkę na 130 zł, zamiast pieniędzy zobaczyła policjantów z pobliskiego komisariatu. W torebce, z którą przyszła, były tylko dokumenty i klucze należące do pokrzywdzonej.

Zatrzymana 24-latka tłumaczyła się, że po tym jak znalazła na ulicy cudzą własność, postanowiła na tym zarobić. W tym celu na jednym z portali społecznościowych odnalazła właścicielkę tych przedmiotów i zażądała pieniędzy w zamian za ich zwrot.

Za żądanie korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>