Pijany ganiał z siekierą swoją rodzinę | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 21.08.2013

Pijany ganiał z siekierą swoją rodzinę

W niedzielę policjanci z Lęborka zatrzymali mężczyznę, który z nożem i siekierą ganiał po podwórku swoją rodzinę. Pijany napastnik został obezwładniony i zatrzymany, trzeźwieje w policyjnej celi. Za dokonanie rozboju grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

siekiera_napad

W niedzielę wieczorem policjanci z Lęborka zostali wysłani przez dyżurnego do Chocielewka gdzie według zgłoszenia miał ganiać za rodziną pijany mężczyzna z siekierą. Gdy policjanci podjeżdżali na miejsce wskazany w zgłoszeniu mężczyzna biegał po podwórku za uciekającymi przed nim ludźmi, jak się później okazało członkami jego rodziny.

Na widok policjantów napastnik odrzucił trzymaną w ręku siekierę i uciekł do garażu zamykając za sobą drzwi na klucz. Policjanci weszli do domu przez taras i w korytarzu zauważyli napastnika, który nagle zaczął biec w ich kierunku. Policjanci obezwładnili mężczyznę miał on w organizmie ponad ,5 promila alkoholu.

Po zatrzymaniu, policjanci ustalili przebieg zdarzenia i stwierdzili zniszczenia powstałe na skutek działania pijanego mężczyzny R1; zniszczony siekierą samochód osobowy, połamane meble ogrodowe i wybitą szybę.

Dzisiaj zatrzymany 34-letni mężczyzna zostanie przesłuchany przez prokuratora i usłyszy zarzuty znęcania się nad rodziną.

Policjanci będą wnioskować o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Za to przestępstwo grozi nawet do 0 lat pozbawianie wolności.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika