Nowy Volkswagen Passat Alltrack | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 21.12.2015

Nowy Volkswagen Passat Alltrack

W salonach Volkswagena pojawił się Volkswagen Passat Alltrack, który jest najnowszą wersją Passata. Czy samochód może być w wersji „3w1”? Alltrack jest dowodem, że może. Komfort jazdy, przestrzenne wnętrze i funkcjonalność, tym cechuje się nowy model Passata.

Passat_Alltrack-1

Co więc z bezpieczeństwem? Wielość dodatkowych inteligentnych systemów wspomagania, według producenta ma uczynić podróż bezpieczną i komfortową.

Asystent awaryjnego hamowania: wykrywa brak aktywności kierowcy przez dłuższy czas, włącza światła awaryjne, utrzymuje auto na pasie ruchu oraz zwalnia stopniowo, doprowadzając do całkowitego zatrzymania.

System Area View: to swoiste ułatwienie w wykonywaniu trudnych manewrów na drodze. Na wyświetlaczu umieszczonym w desce rozdzielczej kierowca, dzięki kamerom ulokowanym dookoła pojazdu zobaczy jego otoczenie.

Trafiic Jam Assist: rozwiązanie idealne dla miejskich kierowców. System analizuje ruch uliczny przed pojazdem oraz dostosowuje się do panujących warunków ruchu drogowego. Naprzemienne zatrzymywanie się i ruszanie, bez angażowania w nie kierowcy, gwarantuje poczucie komfortu w trakcie jazdy po zatłoczonych ulicach miast.

Wykrywanie ruchu pieszych: ochrona lub zminimalizowanie ryzyka kolizji z udziałem pieszych. Czujniki skanując przestrzeń przed samochodem automatycznie zatrzymują go w momencie wykrycia ruchu pieszego przed jadącym autem.

Wyświetlacz Active Info Display: to multifunkcyjne narzędzie o funkcji informacyjnej. oraz materiały pokazywane na wyświetlaczu zależą od inwencji kierowcy.

Trailer Assist: problem parkowania z przyczepą rozwiązany! jedynie ustala kąt i kierunek jazdy oraz kontroluje prędkość samochodu. Resztą zajmuje się system.

Car-Net: odpowiedź na powszechne zapotrzebowanie ciągłego połączenia z Internetem. Google Earth®, Google Street View® oraz najnowsze o ruchu drogowym, to kilka z dostępnym mobilnych
usług.

System MirrorLinkTM: jak obejść używanie telefonu komórkowego za kierownicą? Wykorzystując aplikacje ze swojego urządzenia na wyświetlaczu radia i systemu nawigacji.

Co oprócz nowinek technologicznych? Najsilniejszy czterocylindrowy silnik diesla 2,0 TDI BiTurbo 4 MOTION.

Fotele ergoComfort: optymalna pozycja kręgosłupa, możliwość wykorzystania 14 konfiguracji ustawienia. Opcja doceniona przez stowarzyszenia zajmujące się zdrowiem kręgosłupa.

Klimatyzacja Climatronic: dowolna regulacja temperatury w zależności od potrzeb zarówno kierowcy jak i pasażerów przedniej i tylnej kanapy.

Szeroki rozstaw osi: oprócz walorów wizualnych samochodu, wnętrze zyskuje więcej miejsca na nogi i bagaż.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika